bądź na bieżąco

Aktualności

19.09.2023

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU TOEIC

Nasza szkoła – jako jedyna w Tarnowskich Górach – oferuje kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC (Test of English for International Communication). 

To popularny na całym świecie egzamin, poświadczający znajomość języka w środowisku pracy. Nie sprawdza on ogólnej znajomości języka angielskiego, ale umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zawodowych.

TOEIC jest najchętniej wybieranym egzaminem przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów ds. rekrutacji, uczelnie państwowe oraz prywatne, administrację państwową oraz klientów indywidualnych.

Wyjątkowość testu polega na tym, że bada on poziom kompetencji językowych w przedziale od A1-C1, a szczegóły opisywane są w komentarzu do wyniku. Nie można go nie zdać, ponieważ każdy mieści się w jakimś poziomie.

Certyfikat TOEIC –  dlaczego warto go mieć w CV?                                                                                                                                                                                                         

  • Jest uznawany przez ponad 10 000 globalnych firm i korporacji.                                                     
  • Jest ekwiwalentem zaliczenia egzaminu z lektoratu na wielu polskich i zagranicznych uczelniach.
  • Jest honorowany przez Służbę Cywilną w Polsce.
  • Egzaminy TOEIC stanowią podstawę do zwolnienia kandydatów z egzaminu doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego.
  • UK Border Agency (brytyjska służba graniczna) udzieliła akredytacji certyfikatom TOEIC oraz TOEFL. Oznacza to, że osoby chcące pracować, studiować lub mieszkać na terenie Wielkiej Brytanii mogą posługiwać się tymi certyfikatami w celu uzyskania wizy.

TOEIC składa się z 200 pytań testowych, podzielonych na dwie sekcje Listening Comprehension (100 pytań, 45 min) i Reading Comprehension (100 pytań, 75 min). Stopień trudności pytań jest zróżnicowany, aby precyzyjnie określić na jakim poziomie znajduje się zdający. Kandydat otrzymuje różną liczbę punktów, w zależności od stopnia trudności poszczególnych pytań. Wynik testu to liczba punktów na skali 10-990, precyzyjny raport wyników z opisem mocniejszych i słabszych stron kandydata oraz certyfikat w pięciu różnych kolorach, zależnie od wyniku.

Posiadając certyfikat językowy TOEIC w swoim CV:

  • szybciej otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną,
  • łatwiej znajdziesz pracę lub zmienisz pracę na lepszą,
  • skuteczniej wynegocjujesz podwyżkę posiadając konkretne potwierdzenie kompetencji, 
  • znajdziesz pracę za granicą i na wyższym stanowisku. 

Zajęcia prowadzi Dominika Pelka-Magda – właściciel szkoły, metodyk nauczania języków obcych, certyfikowany egzaminator ETS Global. 

Więcej informacji nt. ceny i organizacji kursu przygotowującego do egzaminu TOEIC można uzyskać pod numerem telefonu: 7 300 300 97. 


Wszystkie aktualności

Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej