Krótko o nas

czyli sprytne i jednocześnie
skuteczne rozwiązania edukacyjne
dla każdego!

Clever Solutions to firma edukacyjna, założona w 2014 roku. Oferuje kompleksowe usługi szkoleniowe dla klientów indywidualnych oraz firm zainteresowanych i zaangażowanych w nauczanie języków obcych.

Jak wszyscy wiemy, nauka języka obcego niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia jest pewnym wyzwaniem dla każdej osoby uczącej się. Moim zadaniem jako nauczyciela, metodyka oraz coacha językowego jest ułatwienie tego procesu na wszelkie możliwe sposoby.

Korzystając z wiedzy i doświadczenia w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, jak również przy wsparciu psychologów, stworzyłam autorski program wspomagający proces uczenia się języków obcych i zgromadziłam wokół siebie zespół ludzi z pasją, talentem i miłością do języków. Tak powstała Nowoczesna Szkoła Językowa BeClever.

Zespół BeClever

Kadra zarządzająca i administracja

• Dominika Pelka-Magda
  • Wioletta Duda
  • Marta Czerwińska

Kadra metodyczna

• Anna Musielak

Lektorzy języka angielskiego

• Paweł Skrabania
  • Karolina Maligłówka
  • Natalia Kowalewska
  • Patryk Wanat
  • Julia Drobnica
  • Bożena Kalus
  • Alicja Piorun
  • Borys Wróblewski
  • Sonia Maselik-Tomczyk
  • Aneta Landrat

Metody nauczania w naszej szkole

Nowoczesne metody nauczania dopasowane do potrzeb ucznia!

BRAIN-FRIENDLY LEARNING, czyli nauczanie przyjazne mózgowi

W przypadku procesu uczenia się języków obcych, nie istnieje jedna uniwersalna metoda, dzięki której każdy uczeń zainteresowany kursem, osiągnie płynność językową w krótkim czasie. Nauka – szczególnie języka obcego – zależy od indywidualnych predyspozycji kursanta, jej lub jego motywacji, potrzeby, zaangażowania, wolnego czasu oraz silnej woli. Inaczej uczą się dzieci w wieku przedszkolnym, a inaczej biznesmeni. Dlatego w BeClever nie mamy jednej metody nauczania, a raczej konstruujemy program kursu indywidualnie na potrzeby danego klienta.

Łączymy:

• Renomowany program nauczania National Geographic Learning – czyli nauka języka oparta o autentyczne materiały, które przynoszą najlepsze efekty dydaktyczne. Teksty i materiały wizualne National Geographic budują motywację uczniów do nauki, poszerzają wiedzę o otaczającej ich rzeczywistości oraz wzbudzają w słuchaczach ciekawość i pozwalają lepiej rozumieć świat. Więcej? (przekierowanie do podstrony National Geographic Learning).
  • Elementy neurodydaktyki – nasze programy nauczania bazują na ciekawości poznawczej uczniów, łączą proces uczenia z emocjami; oparte są na tematyce, które budzi fascynację i może być wykorzystana w sposób praktyczny. Stawiamy również na przyjazną atmosferę podczas zajęć.
  • Active English (Total Physical Response) – nasze metody nauczania wykorzystują naturalną potrzebę ruchu, nie tylko u dzieci. Wprowadzamy aktywne piosenki, odgrywamy scenki i bardzo rzadko siedzimy przy stołach.
  • Blended Learning – zajęcia tradycyjne z lektorem połączone są z interaktywną pracą w domu, z wykorzystaniem platformy edukacyjnej, ćwiczeń lub konsultacji online.
  • Uczymy jak się uczyć – podczas zajęć stosujemy ciekawe metody na poprawę koncentracji, pokazujemy uczniom jak ułatwić sobie pracę w domu, jak szybciej zapamiętać materiał i dobrać metody nauczania do swoich predyspozycji.
  • Team Work – specjalizujemy się w uczeniu grupowym, ponieważ wierzymy, że praca w parach czy w grupie mobilizuje do nauki, integruje oraz pozwala na wymianę doświadczeń i opinii, a o to właśnie chodzi w nauce języka obcego.
  • Systemy motywacyjne – na każdym etapie nauki, proponujemy naszym uczniom ciekawy system motywacyjny, który również dyscyplinuje grupę i pokazuje, że nauka jest fascynującą przygodą.
  • Coaching językowy dla młodzieży i dorosłych – droga ucznia często usłana jest błędami… Na tej drodze spotkać można również strach przed porażką, brak motywacji, zmęczenie i znudzenie materiałem, zagubienie oraz brak konkretnego celu. Nauka języka obcego jest procesem stałym i właściwie wiecznym, jako że przerwanie tego procesu w większości przypadków kończy się regresem lub totalnym zanikiem umiejętności komunikowania się. Naszym zadaniem jest utrzymanie stałej motywacji do nauki każdym dostępnym sposobem i wspieranie uczących się w ich osobistej walce z przeciwnościami losu, takimi jak strach przed popełnianiem błędów, brak czasu czy złe doświadczenia z przeszłości. Coaching językowy to proces, który toczy się równolegle do procesu uczenia się. Dzięki niemu uświadamiamy sobie, że popełnianie błędów jest naturalnym etapem nauki, a nawet niezbędnym w drodze do sukcesu. Porażka staje się punktem odniesienia, a nawet szansą na zmianę. Czym więcej błędów popełniasz, tym szybciej się uczysz. Jednym z ważnych założeń coachingu jest przesłanie mówiące o tym, że słabe umysły spotykają w życiu porażki, uczące się trafiają na wyzwania, a silne na okazje… I właśnie taką siłę staramy się w naszych uczniach wyzwalać.